Victor Hugo – Sefiller

Sponsor Bağlantılar
Konu İçeriği:Victor Hugo – Sefiller, Victor Hugo - Sefiller "Sefiller" 1800 yıllarındaki Paris şehrinin genel bir görünümünü çizerken aynı zamanda da ...

Konu: Victor Hugo – Sefiller Hakkında Türkçe Açıklama ve İndirme Linki

Victor Hugo – Sefiller

“Sefiller” 1800 yıllarındaki Paris şehrinin genel bir görünümünü çizerken aynı zamanda da toplum içinde bulunan yoksulluğun hikayesini anlatır.

Romanın kahramanlarından Jean Valjean, çok aç olduğu için fırından bir ekmek çalar. Bunun bedelini kürek mahkumluğuyla ödemeye başlar. Kürek mahkumluğu sona erip topluma geri döndüğünde cezasının henüz bitmemiş olduğunu görür. Çaldığı bütün kapılar yüzüne kapanmıştır çünkü o “Eski bir kürek mahkumudur.”

Çaresizliğinin son haddinde kendisini misafir olarak kabul eden Digne Piskoposu Monseigneur Myriel’in evindedir ve acınacak bir haldedir. İyilik gördüğü tek yer burasıdır ama evden gümüş şamdanları çalarak ayrılır. Jandarmalar onu görüp Piskoposun yanına getirirler. Piskopos şamdanları hediye etmiş olduğunu söyler.

Jean Valjean bu cömertlik karşısında ne yapacağını bilemez. Artık bu onun son suçudur, dürüst bir insan olmak için söz verir.

Eski bir kürek mahkumunun ahlâkının insanı hayrete düşürecek noktalara ulaşması okunmaya değerdir…

Sponsor Bağlantılar
Etiketler: Victor Hugo – Sefiller Gezginlerden İndir Bedava, Victor Hugo – Sefiller Gezginler Download Son Sürüm 2013 Full Türkçe Yükle, Victor Hugo – Sefiller Bedava İndir Ücretsiz Download TR Tek Link Portable Kurulumsuz

Gezginler Download

Editör:Gezginler İndir Download | Tarih:26 Ocak 2011 | Toplam Yükleme: 1.560 Yazdır

Nasıl Buldular?

hugo indir gezginler, hugo gezginler, hugo 5 indir gezginler, hugo download gezginler, hugo gezginler indir

Benzer Konular

"Victor Hugo – Sefiller" konusuyla alakalı GezginlerİndirDownload.Com'da bulunan sayfalar:

Yorum Yapın - Gezginler İndir Download

Gezginler İndir Download Hakkında

Gezginlerindirdownload.com tamamen yasal ve telif haklarına saygılı bir sitedir. Telif Haklarının çiğnendiğini düşündüğünüz sayfayı bize aşağıdaki iletişim linki ile bildirirseniz, editörlerimiz anında gerekeni yapacaktır.