Fenomen Ne Demek?

Sponsor Bağlantılar
Konu İçeriği:Fenomen Ne Demek?, Fenomen (Fransızca: fenomen (phénomène). Türkçe karşılık olarak "görüngü" kelimesi önerilmektedir. Belirli bir ...

Konu: Fenomen Ne Demek? Hakkında Türkçe Açıklama ve İndirme Linki

Fenomen (Fransızca: fenomen (phénomène). Türkçe karşılık olarak “görüngü” kelimesi önerilmektedir. Belirli bir şekilde görünür olayları belirtmek için kullanılan, türkcede de olay anlamında günlük dilde kullanılan kelime.

Olağan olmak ya da olmamak fenomenin fenomen olması belirlemez. Buna bağlı olarak olağanüstü bir fenomenden de, olağan bir fenomenden de bahsedilebilinir.

Günümüzde şaşırtan sosyolojik anlamda fenomen sayılmakta, başka bir yöndense ilgi çeken haber konularına fenomen şeklinde yaklaşılmaktadır. Bu anlamda kullanılan terimin açık ve genel geçerli bir tanımı var görünmemektedir.

Genel anlamda duyularla ve duyu yoluyla algılanan her şey için kullanılmaktadır. Felsefi anlamda ise daha kompleks anlam katmanları içeren bir terim olarak kullanılır; gerçek varlıktan ve mutlak görüntüden ayırt edilen bir kavramdır.

Platon, fenomenler dünyasını gerçek dünyanın bir yansısı, yani akılla bilinen reel dünyanın bir görüntüsü olarak almıştır. Kant’ta olanaklı deneyin koşullarıyla ilişkili olan her şey fenomen olarak ele alınmıştır.

Felsefede somut, algılanabilir ve denenebilir olay ve nesne demektir.

Bir nesne, olay ya da sürecin nesnel gerçekliğini vurgulayan bir ifadedir.

Edmund Husserl fenomen kavramını tam tersi olarak tanımlar. Husserl’e göre fenomenolojinin ele aldığı konu, algısal ve deneysel nesneler dünyası değil, tersine nesnelerin özüdür.

Etiketler: fenomen ne demektir, phnomne ne demek, fenomen kelimesinin anlamı, fenomen nedir anlamı, fenomenler dünyası nedir, fenomen nedemek, sosyal anlamda fenomen, sosyal fenomen nedir, fenomen olmak nedir

Sponsor Bağlantılar
Etiketler: Fenomen Ne Demek? Gezginlerden İndir Bedava, Fenomen Ne Demek? Gezginler Download Son Sürüm 2013 Full Türkçe Yükle, Fenomen Ne Demek? Bedava İndir Ücretsiz Download TR Tek Link Portable Kurulumsuz

Genel

Editör:Gezginler İndir Download | Tarih:18 Şubat 2013 | Toplam Yükleme: 508 YazdırBenzer Konular

"Fenomen Ne Demek?" konusuyla alakalı GezginlerİndirDownload.Com'da bulunan sayfalar:

Yorum Yapın - Gezginler İndir Download

Gezginler İndir Download Hakkında

Gezginlerindirdownload.com tamamen yasal ve telif haklarına saygılı bir sitedir. Telif Haklarının çiğnendiğini düşündüğünüz sayfayı bize aşağıdaki iletişim linki ile bildirirseniz, editörlerimiz anında gerekeni yapacaktır.